מצא אותנו ב-Google+
צרו איתנו קשר לקבלת שירות
אישי ומקצועי
03-7520829
מלאו פרטיכם
אני מאשר/ת קבלת מידע
שלח

שיווק אפליקציות

פיתוח אפליקציות הפך בזמן האחרון לאובססיה של אנשים רבים המחפשים לצאת עם היישום התורן הבא ולהרוויח כסף גדול כפי שעשו לאחרונה בחברת WAZE הישראלית. אפליקציות מפתחים גם עבור חברות מסחריות קיימות העושות שימוש ביישומים אלה כדי להגביר את מערך השיווק והפרסום שלהם באמצעות אפליקציה ישימה ונוחה להפעלה. אבל כמו בכל ענף פיתוח אחר גם תחום האפליקציות זקוק לשיווק ופרסום בעצמו. שיווק אפליקציות וגם פרסום אפליקציות הוא מהותי בהצלחת החדרת האפליקציה לקהל הגולשים, ואם חושבים שכיום יש למעלה מ 700 אלף אפליקציות שונות, הרי לא צריך להסביר את חשיבות השיווק והפרסום שלהן.

שיווק אפליקציות חיוני להצלחתן

כאשר אדם כל שהוא משקיע ימים כלילות בפיתוח אפליקציה מכל סוג שהיא, הוא בדרך כלל לא מודע לכך שפיתוח האפליקציה הוא רק השלב הראשון בהצלחתה. בהנחה שלאפליקציה יש צורך, ובהנחה שהיא מאד נוחה וידידותית למשתמש וכי "כיף" להשתמש בה שוב ושוב, הרי שאף אחד לא ידע עליה גם אם היא כזו, אם לא תיחשף לקהל הגולשים. על מנת לעשות זאת יש לשווק את האפליקציה עצמה ולפרסם אותה בדרכים כאלה שיהפכו אותה לנגישה לכל אחד המתעניין בתחום שבו היא עוסקת.

אפליקציות רבות וטובות לא חצו את רף הגולשים רק מפני שהיה להם שיווק עלוב או לא מספק, או שלא הושקעו מאמצים בשיווק כלל. על מנת שאפליקציה תהיה נגישה יש לעשות לה מסע שיווק מתוחכם ויעיל ורק אז יהיה לה הסיכוי להפוך לדבר החם הבא כפי שחלם הממציא והמפתח שלה.

התאמת האפליקציה לקהל ייעודי

השלב הראשון בכל מערך שיווק הוא התאמת המוצר לקהל היעד. הדבר נכון בכל מוצר שהוא, וגם באפליקציות. בנוסף להתאמה זו חשוב להעביר לקהל את המסר שהוא באמת זקוק למוצר הזה שבלעדיו חייו לא יהיו כמו שחשב שהם יכולים להיות. אפליקציות מאפשרות לאנשים לחיות חיים קלים ונוחים יותר, או משעשעים יותר. אנשים המשתמשים במכשירים הניידים יודעים מה הם מחפשים בדרך כלל ולכן אחד הדברים הבסיסיים שיש לעשות לכל אפליקציה הוא להגדיר באופן פשוט ומדוייק מה השירות הניתן באפליקציה. גם קטגוריזציה נכונה של האפליקציה מהווה נדבך ראשוני מאד חשוב. קטגוריזציה מאפשרת לרשום ביטויי חיפוש למציאת האפליקציה המשווקת ועל ידי כך לעזור למשתמשים למצוא אותה במהירות הרבה יותר גדולה.

שיווק אפליקציות מקצועי

לאחר השלבים הראשוניים שנמנו למעלה מתחיל השלב המורכב יותר של שיווק אפליקציות. על מנת לעבור את השלבים הבאים בהצלחה יש להיעזר באנשי מקצוע המתמחים בשיווק מסוג זה ובפרסום של אפליקציות שונות. רק עבודה מול ועם אנשי מקצוע מתחום השיווק תוכל להביא אתכם לתוצאות המקוות. אנשי השיווק הם שיוכלו להכניס את האפליקציה שלכם לשוק בצורה החלקה ביותר והנכונה ביותר לאפליקציה הספציפית שלכם. לא מומלץ לעבוד עם אנשים פרטיים שמתנדבים לעשות עבורכם שיווק. תחום זה הוא תחום מקצועי ממש כפי שפיתוח האפליקציות לאייפון או פיתוח לאנדרואיד הוא תחום מקצועי. זהו תחום של עבודת צוות וחשיבה משולבת של אנשים שונים ולא תפקיד לאדם בודד, טוב עד כמה שלא יהיה.

שיווק מקצועי ואיכותי של אפליקציות ניתן לעשות רק עם חברת שיווק מקצועית שמכירה את התחום כבר כמה שנים ושיש לה נסיון רב בתחום זה ושהיא מעודכנת ביום יום אודות הקורה בשוק זה. תוכלו לחשוב גם על חברה צעירה יותר אבל במידה ואנשיה צברו נסיון בחברות דומות בעבר. חשוב להקפיד על החברה הנכונה ולא להתפשר. אל תהיו נחמדים מידי עם חברה כזו או אחרת מכיוון שהשעות שהשקעתם בפיתוח האפליקציה שלכם מחייבת אתכם להשיג את הטוב ביותר עבור המיזם שלכם.

שיווק אפליקציות וגם פרסום אפליקציות הוא תחום מאד תובעני ואינטנסיבי ויש למצוא לא רק חברה מקצועית ומתאימה, אלא גם חברה שתהיה לכם כימיה טובה עם אנשיה כדי שהשירות שתקבלו יהיה הנוח והנעים ביותר.