מצא אותנו ב-Google+
צרו איתנו קשר לקבלת שירות
אישי ומקצועי
03-7520829
מלאו פרטיכם
אני מאשר/ת קבלת מידע
שלח

בניית אתרים באינטרנט - שאלות ותשובות

מהם תקנים באינטרנט?
כיום בניית אתרים באינטרנט נעשית על פי תקנים וסטנדרטים של נגישות, ידידותיות ושימושיות אשר על כתיבתם והפצתם אחראי ארגון האינטרנט הבינלאומי (w3c). על כל הדפדפנים לפעול על פיהם כדי שתהיה אחידות תצוגה בין הגולשים ובאופן כללי, גם על בוני האתרים לפעול על פיהם לשם אותה המטרה. ניתן לגשת לאתר הארגון בכתובת: www.w3c.org ולקרוא אודות בניית אתרים ידידותיים אשר עומדים בתקנים העולמיים.

* נקודה חשובה: כאשר בונים אתר בהתאם לתקנים, אין צורך לבצע לו "התאמות לדפדפנים" - אתר שנבנה בצורה נכונה הוא מותאם לכל הדפדפנים.

מה ההבדל בין alt ל- title של תמונה?
alt נועד להיות טקסט חלופי (במקום התמונה) עבור אנשים שבחרו שלא לראות תמונות בדפדפן שלהם, וכמובן עבור אנשים אשר בשל מגבלות שונות לעתים נמנעת מהם תצוגת התמונה. ה- alt נועד להסביר מהי אותה תמונה שהם אינם רואים ולשם מה נועדה. במידה ותמונה אינה מופיעה ואין לה alt, יופיע אייקון ריבוע קטן במקומה.
title של תמונה נועד לתת אינפורמציה נוספת אודות התמונה (tooltip).
במידה ולתמונה אין title, הדפדפן יציג כ- title את תוכן ה-alt כברירת מחדל (אך לא להפך).

מה ההבדל בין html לבין xhtml?
xhtml הוא גרסא מעודכנת יותר של html לפי הסטנדרטים של ארגון האינטרנט הבינלאומי. html נקרא גם html 4.01 (שם הגרסא). ההבדלים העיקריים ביניהם הם:
  • כל האלמנטים ב- xhtml צריכים להיות סגורים
  • כל האלמנטים ב- xhtml צריכים להיכתב באותיות קטנות (lowercase)
  • לכל האלמנטים ב- xhtml צריך להיות אלמנט שורש (root) אחד
  • כל האלמנטים ב- xhtml צריכים להיות מקוננים (nested) כמו שצריך

ישנם הבדלים נוספים, בשפה עצמה (syntax) למשל - על כל ערכי התכונות להיות בסוגריים (""), אין לבצע מינימליזציה אלא לכתוב את כל התכונות והערכים במפורש, תג ה- id מעתה מחליף את תג ה-name... ועוד. מידע נוסף ניתן לקרוא באתר של w3c.

האם מותר לשים רווחים בשמות הקבצים באתרים?
אם אתה בונה אתר אינטרנט, הימנע מרווחים בשמות הקבצים. באופן תיאורטי הם חוקיים לחלוטין בעת בניית אתרים באינטרנט, אך לא כל הדפדפנים יודעים "מה לעשות" איתם (ולעתים הם מבלבלים אף גולשים).