מצא אותנו ב-Google+
צרו איתנו קשר לקבלת שירות
אישי ומקצועי
03-7520829
מלאו פרטיכם
אני מאשר/ת קבלת מידע
שלח

פורמטים גרפיים מומלצים לאינטרנט ולדפוס

הפורמטים הגראפיים הנפוצים ביותר בתחום עיצוב גרפי הינם GIF ,JPEG ו-PNG.

פורמט Joint Photographic Experts Group) JPEG) מכיל תמיד את כל הצבעים (כ- 16 מיליון). JPEG מהווה פורמט מתאים עבור תצלומים ותמונות צבע (24-bits לפיקסל) בשל האיכות הטובה שלו, אך הוא לא מתאים לצלמיות, תרשימים וכפתורים גראפיים (buttons). בנוסף, הוא אינו תומך בשקיפות ואנימציה. פורמט זה נותן למידע ייצוג "חסכוני" משום שהוא תופס פחות נפח - מדובר בסוג של פורמט דחוס, כמו ZIP.

לעומתו, פורמט GIF בעל השקיפות הבינארית (שקיפות של צבע אחד) מוגבל ל- 256 צבעים בלבד (עומק צבע עד 8 סיביות) ולכן שמירת קובץ גראפי בפורמט זה מפחיתה את איכותו - בשל ההפחתה של מספר הצבעים למקסימום 8-bits לפיקסל. פורמט זה מתאים עבור עיצוב גרפי של צלמיות, תרשימים, כפתורים ותמונות בעלות מספר צבעים קטן. הפורמט לא מתאים לתמונות בעלות מספר צבעים גדול כתצלומים ותמונות צבע אך הוא מחפה על כך בתמיכתו בשקיפות, אנימציה ו-interlace ) interlace הינו שיפור איכות הדרגתי של תמונה בדפדפן).

פורמט PNG עושה שימוש בדחיסה ללא איבוד נתונים הקרויה deflate. בנוסף לשקיפות הבינארית הוא מאפשר גם שקיפות משתנה – דרגות שקיפות שונות בצבעים שונים. PNG לא נתמך בדפדפן אקספלורר 6 ומטה (אין בהם תמיכה בשקיפות משתנה) והוא לא מכיל הנפשה (אנימציה). מצד שני, PNG יכול להכיל תמונות ב-24 סיביות ואף 48 סיביות (העין האנושית לא יכולה להבחין במספר כה גדול של גוונים).